April 27, 2009

z Art Cologne 2009


Podczas targów w Kolonii nasze video prezentowane były w samym epicentrum wydarzeń, w przestrzeni Open Space z przestronnym lounge pośrodku, w którym odbywały się spotkania, rozmowy i wywiady.
W Open Space znalazły się wybrane przez trzech kuratorów (Vasiv Kortun, Stefanie Kreuzer, Beatrix Ruf) galerie – młodsze, prezentujące mniej komercyjne prace.
W samym centrum znajdowało się stanowisko Vernissage TV. oraz prezentowane w ramach Video art program Vernissage TV prace: Matthew Green, G.H. Hovagimyan, Lisa Kirk, Christina McPhee, Magdalena von Rudy, Ultra Art Fair, Alexandra Bachzetsis oraz - The Krasnals.
Tak naprawdę braliśmy udział w jedynym niekomercyjnym, reprezentacyjnym przedsięwzięciu na Art Cologne.

Galerie w tym roku wyraźnie zdecydowały się na dominację abstrakcji, i prac na płaszczyźnie. Do rzadkości należały prace z zakresu sztuki krytycznej, głośnej, czy kontrowersyjnej. Łatwo można wpaść na trop, że kryzys nie pozwala na zbytnie ryzyko i stawia się raczej na pewniaki nad kominek.
Obecna była również polska galeria Program z Warszawy wystawiająca rysunki Mariusza Tarkawiana – artysty często nawiązującego do twórczości innych artystów. Do grudniowego numeru miesięcznika Arteon artysta ten wykonał również rysunki w oparciu o prace The Krasnals.

Drugim Polskim akcentem były obrazy Radka Szlagi prezentowane przez galerię Neue Bilder z Berlina.


Oficjalne otwarcie w lounge Open Space, Na dwóch ekranach video relacje Vernissage TV oraz video wymienionych artystów.Open Space Talk “From A to B and Back Again” – o nowej współpracy między Cologne i New York; with Astrid Wege, Rike Frank, Anders Kreuger and Tobi Maier

inne spotkania: The artist Mark Thompson (Galerie Thomas Zender) w rozmowie z Davidem Pagel :

Julia Horstmann otrzymuje Audi Art Award for New Positions; Daniel Hug - nowy dyrektor Art Cologne:


Już wkrótce video The Krasnals z wywiadami:
Heinrich Schmidt – Vernissage TV
Kathrin Luz – Open Space
G.H. Hovagimyan – artysta z Nowego Jorku prezentujący video w programie Vernissage TVNo comments:

Post a Comment