November 18, 2009

The Krasnals w Paszportach Polityki

.
Zostaliśmy nominowani do Paszportów Polityki...
http://www.polityka.pl/paszportypolityki/nominacje2009/1500825,1,the-krasnals.read


fot. Mariusz Forecki/TAMTAM

Oto co napisali o nas nominujący:

***
Nominujący o nominowanych:
Nominacja za dość udaną próbę przekłucia wszechobecnego balona, pełnego pseudokrytycznego bełkotu. Z nadzieją, iż okoliczności związane z ewentualnym odbiorem Paszportów, skłonią grupę do dekonspiracji.
Jacek Werbanowski

Za konsekwentne komentowanie rzeczywistości społeczno-politycznej i krytykę układów towarzysko - artystycznych. Jest przykładem nowoczesnej i bardzo skutecznej autopromocji przy pomocy Internetu.
Marek Nowicki

Przez swoje prowokacje artystyczne wobec establishmentu sztuki przeciwstawiają się skostniałym układom i koteriom. Ich mistyfikacje i interwencje nadają świeży powiew w świecie sztuki. Są autorami pierwszego od wielu lat skutecznego buntu artystów wobec zastanej rzeczywistości menadżersko-kuratorskiej i to nie tylko w Polsce.
Paweł Łubowski


Prócz nas nominowani są Anna Konik i Karol Radziszewski.

Ponadto zgłoszeni zostali: Paweł Althamer, Wojciech Bąkowski, Olaf Brzeski, Michał Budny, Wojciech Doroszuk, Roman Dziadkiewicz, Maurycy Gomulicki, Łukasz Jastrubczak, Tomasz Kowalski, Zbigniew Libera, Kamil Kuskowski, Anna Molska, Anna Orlikowska, Agnieszka Polska, Tomasz Rygalik, Maciej Sieńczyk, Zorka Wollny, Paweł Żak.
.

No comments:

Post a Comment