March 29, 2011

Prawda o Żmijewskim - redaktor Krytyki Politycznej zdemaskowany

Artur Żmijewski
źródło:
http://zakladslusarstwa.blogspot.com/2011/03/czytelnia-i.html

"Większa część artykułu to analiza myśli Jacquesa Ranciere'a w odniesieniu do wypowiedzi Artura Żmijewskiego, który często powołuje (powoływał?) się na francuskiego filozofa. Konkluzja jest taka, że postawa Żmijewskiego nie tylko nie wiąże się w żaden sposób z myślą Ranciere'a, ale wręcz jest przeciwstawna wobec niej."

"Psychologowie uznali, że nie ma tam w ogóle żadnej wiedzy, ale co najwyżej mniemania i opinie sformułowane na podstawie arbitralnie i przypadkowo zaaranżowanej sytuacji, którą artysta w mało spójny i niekonsekwentny sposób manipulował. Wypowiedzi na temat "natury ludzkiej" i "zła tkwiącego w człowieku" uznali za naiwne, bo są to koncepcje przez psychologię odrzucone".
Ma odbiorców sztuki za totalnych debili, którzy z założenia nie znają się na psychologii czy filozofii. Buduje swój "Nowy Wspaniały Świat" na bazie atrap pseudonaukowych doświadczeń.


The Krasnals "Świniopas - Komuna w stylu Arte Polo - Sławomir Sierakowski w towarzystwie świń". 2009. Technika mieszana na płótnie. 270 x 120 cm

No comments:

Post a Comment