July 15, 2011

Ściana Płaczu/Śmiechu ocenzurowana!

Dzisiaj Ściana Płaczu/Śmiechu została ocenzurowana. Nie przypomina wam to czasów Pomarańczowej Alternatywy, kiedy zamalowywano niewygodne dla władz hasła? Wczoraj ktoś zamalował słowo "Kurwa" na plakacie "Krytyka Polityczna Kurwa Polityczna". Dzisiaj już wszystko jest przykryte szarą farbą. Czyżby ten mur szykowany był dla oficjalnych graficiarzy, wydelegowanych przez Urząd Miasta?

http://www.epoznan.pl/news-news-26412-The_Krasnals_sciana_zostala_ocenzurowana
5 comments:

 1. Może na ścianie zawiśnie kolejny arcypotrzebny billboard promujący jeszcze potrzebniejsze Euro 2012 w Poznaniu :) A takie poważne i związane z poznańską racją stanu rzeczy nie współgrają z "Kurwą". W sumie to ciekawe kto to zamalował i od kiedy plakaty się zamalowuje a nie zdziera :)

  ReplyDelete
 2. Akcja krasnali spoko, wyraz swobody wypowiedzi i myśli. A to zamalowywanie to akt represyjny i niszczenie prawa do wolnego wypowiadania się.

  ReplyDelete
 3. Ja bym to też zdarł za "kurwa" zamiast epatować byle czym, lepiej było pokusić się o jakieś śmieszniejsze hasło o tej samej wymowie.

  ReplyDelete
 4. No cóż, wypisanie hasełka typu "Sławek - huj!" jest tak naprawdę żałosne. Nie zwraca uwagi na to, że Sławek zasłużył (czy tez nie zasłużył) na to określenie, natomiast zwraca uwagę na to, że ktoś w dyskusji bez zdecydowanej potrzeby używa wulgarnych wyrazów. Albo inaczej, to co TK wypisali na murze bardziej kojarzy się z bezsensownymi przepychankami Legia to, Legia tamto, niż z poważną próbą poruszenia faktycznego problemu. To działanie bez sensu, sprawiające wrażenie że TK są bezsilni, sfrustrowani i nie mają nic sensownego do zaoferowania. Albo jeszcze inaczej: TK krytykują KP i Andę Rottenberg za sfrustrowane "Spadajcie" po czym używają równie sfrustrowanego "Kurwa". Nie wzrasta przez to moja sympatia do KP, natomiast maleje do TK czyli jest to gol do własnej bramki.

  ReplyDelete
 5. PS. zamiast koszulki "I love Oświęcim" powinniście sobie zrobić "I, fuck, love, fuck, word kurwa". Jedni robią kasę i popularność na chwytliwości tematyki Zagłady, inni na chwytliwości wulgaryzmów. Mnie oba podejścia zniechęcają - chociaż wykorzystywanie pomordowanych - bardziej.

  ReplyDelete