September 30, 2011

0% na KULTURĘ

Oświadczenie The Krasnals w związku z debatą dotyczącą Pomarańczowej Alternatywy i trwaniem jej idei we współczesnym świecie - 29.09.2011 MCK Kraków.

"W jakim sensie Pomarańczowa Alternatywa była alternatywą? Czy wciąż nią jest? Gdzie szukać jej kontynuatorów? W tle znajdą się sztuka publiczna oraz refleksja nad przestrzenią miasta wczoraj i dziś."
OŚWIADCZENIE:

"Miło jest nam, grupie The Krasnals gościć na debacie w naszym rodzinnym mieście Krakowie, które to miasto znaczy wiele w naszej historii. Związane z nim są dobre i złe zdarzenia. To tu na aukcji Wielkiego Serca trzy razy z rzędu nasze obrazy pomogły wesprzeć potrzebujące dzieci w postaci największej kwoty, a w zeszłym roku ustanowiliśmy rekord aukcji charytatywnych w Polsce, tu także padliśmy ofiarą spisku. W tym roku mieliśmy wziąć udział w wystawie poświęconej twórczości Pomarańczowej Alternatywy. Wszyscy jednomyślnie twierdzili, że The Krasnals są jedynymi artystami, którzy mogą obwoływać się kontynuatorami tego ruchu. Niestety organizatorzy festiwalu Art Boom powołali w ostatniej chwili swoją pseudo-niezależną komisję składającą się z piesków Krytyki Politycznej. W wyniku skandalicznych obrad jury zostaliśmy odrzuceni, gdyż pojawił się podobno lepszy projekt od naszego, który bardziej wpisuje się w temat Pomarańczowej Alternatywy. Wszak cóż może wiedzieć o twórczości Pomarańczowej Alternatywy grupa The Krasnals, która jako pierwsza w historii została nagrodzona nagrodą pomarańczowego krasnala, z rąk Majora? Ale jak stare lewackie porzekadło mawia Krytyka Polityczna nigdy się nie myli.
Aktywność Pomarańczowej Alternatywy ma duże znaczenie dla historii. Ich pomarańczowe krasnale obaliły komunę. Ale jak się okazuje przyjacielskie układy tamtych czasów nie umarły i dziś nadal czynnie działają. Teraz walczy z tym grupa The Krasnals, która stara się rozbić kartel trzymający władzę nad rynkiem sztuki. Robimy to tak jak nasi poprzednicy, poprzez absurd i żart.
Sprzeciwiamy się skostniałym układom, które decydują o wyglądzie polskiej sztuki! Żądamy odpolitycznienia sztuki! Domagamy się aby kurwa polityczna jaką jest Krytyka Polityczna, zajęła się polityką a nie sztuką! Czas najwyższy aby bestia pod postacią smoka Wawelskiego domagająca się ofiar i danin pękła z hukiem! pl.wikipedia.org/​wiki/​Smok_Wawelski. Chcemy by politykę uprawiano w sejmie, a nie w muzeach, galeriach i na rynku sztuki! Żądamy przekazania 1 % na polskie rolnictwo (przynajmniej będzie co jeść), a nie na sztukę! Domagamy się by Bogdan Zdrojewski zrezygnował z funkcji ministra kultury! Chcemy by sztuka była wolna dla Krasnali, wszelkiej maści!!"

2 comments:

  1. „W wyniku skandalicznych obrad jury zostaliśmy odrzuceni, gdyż pojawił się podobno lepszy projekt od naszego, który bardziej wpisuje się w temat Pomarańczowej Alternatywy.”

    A można wiedzieć, jaki to projekt wpisuje się lepiej?

    ReplyDelete
  2. brawo krasnale! dlaczego tak trudno to pojąć lemingom..

    ReplyDelete