September 6, 2011

COMMON TASK - akcja Powrót Jedi - Europejski Kongres Kultury

Przybądźcie do Wrocławia na otwarcie Kongresu w czwartek! Jeśli nie godzicie się z jedyną słuszną wizją sztuki proponowaną przez obecny establishment sztuki kręcący biznes na sztuce wespół z politykami, możecie również wziąć udział w akcji.

COMMON TASK 3 – POWRÓT JEDI / rzeźba społeczna
Pomarańczowa Alternatywa i The Krasnals
Akcja 8 września – otwarcie Europejskiego Kongresu Kultury

Symboliczny KRASNAL ponownie po 30 latach uaktywnia się i dokonuje syntezy systemu:
30 lat temu – syntezą i znakiem obecności sprzeciwu były malowane krasnale na zamalowanych hasłach pokrywających szare mury PRLU,
Dziś - Żywe pomarańczowe Krasnale pojawiają analogicznie na tle złotej dyktatury politycznej poprawności.
A zatem w dzień otwarcia Kongresu The Krasnals pojawią się w pomarańczowych kombinezonach, i stworzą rzeźbą społeczną pt "WSPÓLNA SPRAWA 3 / Powrót Jedi", pomarańczowe żywe krasnale będą syntezą podsumowującą złoty system sztuki współczesnej i jednocześnie dowodem na istnienie opozycji.

Synteza akcji „COMMON TASK/Wspólna sprawa” w ujęciu historycznym i chronologicznym według epizodów „Gwiezdnych Wojen”:
1. Teza - 2004 - Pomarańczowa Alternatywa "Kijów -Warszawa - Wspólna sprawa"
- "Mroczne Widmo" (Ukraina) PA wspiera opozycję na Ukrainie
2. Antyteza - 2009 - Paweł Althamer "Wspólna sprawa" Bruksela – złoci ludzie, (podebranie nazwy „Wspólna Sprawa” od PA)
- "Imperium kontratakuje" (Bruksela) afirmacja władzy poprawności politycznej w złotych kolorach - Anda Rottenberg określiła akcję jako realizację idei rzeźby społecznej Josepha Beuysa, miała ona pokazać "w jaki sposób Polacy cieszą się wolnością" - jak na komendę "Everybody is happy now".
3. Synteza - 2011 - The Krasnals & Pomarańczowa Alternatywa "Wspólna sprawa 3" Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu.
- "Powrót Jedi" (Wrocław) demaskowanie władzy dyktatury poprawności politycznej. Fizycznie obecne pomarańczowe krasnale reaktywują PRL-owskiego krasnoludka z murów, malowanych na szarej farbie pokrywającej opozycyjne hasła. Tym razem to ruch Krasnali niczym malowany krasnal, pojawia się na tle złotej poprawności politycznej, (nie)skutecznie niwelującej wszelkie aktywności przeciw nowemu systemowi.


Zatem jeśli nie godzicie się z jedyną słuszną wizją sztuki proponowaną przez obecny establishment sztuki kręcący biznes na sztuce wespół z politykami, możecie również wziąć udział w akcji! Zabierzcie ze sobą świetlne miecze które stawią opór ich narzędziom walki jak ponownie modne sierp i młot! Cały kongres kultury to manifestacja sukcesu i sił poprawności politycznej i całego tego korporacyjnego imperium.
Po raz kolejny Krasnale się jednoczą stając do wspólnej walki! To jest kontynuacja walki i tradycji Pomarańczowej Alternatywy, a nie marketingowy produkt którym jest program Trickster w sposób wysoce nieetyczny wykorzystujący dorobek Pomarańczowej Alternatywy (stąd alternatywny program Frickster autorstwa PA). Ciekawostką jest fakt, że promocja kongresu w dużej mierze opiera się na dorobku PA, lecz jednocześnie wykluczono ich z kongresu, nie zaproszono nawet jako gości, odrzucono również ich projekt. Ale z wielką lekkością podłożono inne gwiazdy - jak np. Bałka czy Masłowska, którzy kontynuują ich tradycje. Jeden wielki absurd! Jest to nie tylko symboliczny ale i namacalny dowód na hipokryzję obecnego systemu sztuki, który ustawiając się na służalczej wobec polityki pozycji - manipuluje społeczeństwem! Sprzedawane są swoboda, wolność i godność sztuki. Zamyka się ją w złotej klatce poprawności politycznej, artystom nakłada kagańce, a dywidenty chowa do prywatnych kieszeni!

Bierzemy więc plastikowe świetlne miecze rebeliantów i ruszamy do ataku! Już nie nie jedną historyczną walkę Krasnale wygrały w ten sposób, takim również absurdem została obalona komuna.

.

4 comments:

 1. Wspieram was całym sercem i duszą! Mała wskazówka: miecze świetle można kupić w sklepach z zabawkami, np. w Smyku, polecam! Super zabawa dla całej rodziny.

  Ala

  ReplyDelete
 2. Z kultura ta heca pod nazwa "kongres"nie ma wiele wspolnego. Od pewnego czasu Wroclaw staje sie trampolina dla cwaniaczkow z warszawki probujacych wkrecic sie do 'whielgiego swiata". Takie tam sranie w banie.
  ...........
  Z czasem przekonacie sie ze gdyby byla alternatywa to alternatywa nie bylaby potrzebna. Na razie macie jeszcze zludzenia.

  Anonimowy 2 ( schody_do nieba )

  ReplyDelete
 3. http://www.rp.pl/artykul/9157,714199-Europejski-Kongres-Kultury---Rafal-Ziemkiewicz.html?p=1

  ReplyDelete
 4. komuna niestety nie została obalona, komuna została przekształcona.

  ReplyDelete