September 14, 2011

OBIEG - idioci albo świadomi manipulatorzy

W obiegu pracują sami idioci lub ‘bystrzy’ manipulatorzy, którzy w relacji z otwarcia Kongresu rzecz jasna pominęli całkowicie naszą akcję COMMON TASK ( http://obieg.pl/obiegtv/22300 ). Jako opozycyjną frakcję obecną podczas otwarcia wymieniono jedynie Pomarańczową Alternatywę, po czym podano link – uwaga – do facebooka The Krasnals z fotorelacją z Common Task, Frickstera i przyznania Grand Prix Pomarańczowej Alternatyw grupie The Krasnals ( COMMON TASK 2 / Powrót Jedi ). Jesteśmy zbulwersowani, tym bardziej że przyznanie Krasnoludka PA było dla nas bardzo ważnym wydarzeniem, a w pewnym sensie kontynuację programu PA uważamy za swoją misję w dzisiejszych czasach.
Taka ignorancja jest etycznie karygodna i instytucji, która w sposób wiarygodny powinna z założenia przekazywać informacje, nie wróży nic dobrego. Chyba że strach ma wielkie oczy –
Tzn. fakt iż działamy stricte na polu sztuki, wywołuje lęk przed zbyt bezpośrednim zagrożeniem własnych ciepłych pozycji. Wtedy lepiej zadziałać starą dobrą wypróbowaną metodą, którą jest zawsze niezawodna cenzura zamilczania.

Polecamy za to obszerną relację z blogu Misja i Transmisja "Alternatywny Kongres Kultury"
I fragment o fuszerce wrocławskiej Wyborczej - który idealnie pasuje do podejścia Obiegu:
"Przegięciem była galeria Gazety Wyborczej zatytułowana „O co chodziło w happeningu Pomarańczowej Alternatywy”. Przegięciem, bo zamiast rzetelnej, dziennikarskiej roboty odwalono fuszerkę. Ośmielam się twierdzić, że w celach nieczystych, propagandowych. Opisy pod zdjęciami to tylko zdania przepisane z ulotek. Słowem nie wspomniano tam o The Krasnals i wręczonej im nagrodzie, a skupiono się najwyraźniej na ośmieszeniu Majora. Nie ma nawet miejsca na sprostowanie, najzwyklejsze uzupełnienie informacji z czyjejkolwiek strony, bo możliwość komentowania artykułu została wyłączona. Uczestnicy happeningu mogą się jednak z całej sytuacji śmiać. Jeśli się bowiem wczytać, jak na swojej stronie ekipa EKK zdefiniowała trickstera, opis ten nadal jak ulał pasuje właśnie do Pomarańczowej Alternatywy i The Krasnals, a nie do tych, którzy się na nich powołali. I kto tu jest prawdziwy?"

zdjęcia - autor bloga Misja i Transmisja - Adam Antończak3 comments:

 1. Nie no, w Obiegu pracują różni ludzie, też fajni. Ale to faktycznie nieciekawe zagranie ze strony redakcji. Mi się nie podoba wszystko co robicie, Krasnale, nie wszystkie postulaty, a nawet jeśli postulaty to metody już niekoniecznie, co nie zmienia faktu, że istniejecie, działacie, a to co robicie ma znaczenie.

  ReplyDelete
 2. Dla niektórych metody Krasnali mogą być skrajne, ale np. dla niektórych powieszone genitalia na krzyżu, to też forma skrajności.
  To nie uwaga do przedmówcy, to tylko taka mała, luźna dygresja a propos metod.

  ReplyDelete
 3. Dobra ta rewolucja z dziadkiem.dziadek uz mial konczyc ale te dzieciaki dodaja tyle sily..."bawie sie z nimi fantastycznie, dodaja mi sily i przypominaja czasy prawdziwiej rewolucji.to swietna zabawa..."

  ReplyDelete