September 4, 2011

Wręczenie "Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy" Grupie "The Krasnals"

Europejski Kongres Kultury
Wrocław
Hala Stulecia, wejście główne
8 września · 16:30 - 18:00

Odezwa Kapituły Grand Prix “Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy”

Dzielimy się z Państwem dobrą nowiną: niniejszym ustanawiamy ogólnoświatowe wyróżnienie - doroczną nagrodę Grand Prix “Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy” przyznawaną indywidualnym artystom lub grupom artystycznym, które w najbliższy Pomarańczowej Alternatywie sposób, w duchu przekory i z humorem uwypuklają absurdy współczesnej epoki, aby je skutecznie eliminować.
Tworząc tę honorową nagrodę, kierujemy się myślą, że w dobie konformizmu prawdziwie niezależna sztuka niosąca ważny przekaz społeczno-polityczny jest najcenniejszym skarbem.
Niezależność w sztuce jest kluczem do wielkich przesłań wypływających z serca, przesłań zmieniających świat na lepsze. Pragniemy, by "Krasnoludek Pomarańczowej Alternatywy" był tym wyróżnieniem, które unosi w świecie ducha wolności, dodaje skrzydeł twórczej wyobraźni twórcom.
W tym pierwszym inaugurującym nagrodę roku, zdecydowaliśmy przyznać “Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy” polskiej grupie “The Krasnals” za oddaną służbę w demaskacji układowości, postmodernistycznej bylejakości i politycznej poprawności Polskiej i Światowej Sztuki. Gratulujemy Grupie “The Krasnals”


Kapituła Grand Prix “Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy”
Waldemar “Major” Fydrych
Wiesław “Rotmistrz” Cupała
Krzysztof Skiba
Dlaczego Kongres Kultury korzysta z dorobku Pomarańczowej Alternatywy i Krasnali, jednocześnie je zwalczając i zabijając wolność sztuki? Czy jak zwykle chodzi o zwykły biznes? Biznes sztuką i wartościami które służą, o ile można je dobrze sprzedać? Wszystko czarno na białym na ulotce!

No comments:

Post a Comment