November 13, 2011

Polska Sztuka - najlepszy towar

POLSKA SZTUKA
Brońmy Polską Sztukę! - To najlepszy produkt narodowy!
Eksponujemy jeszcze lepiej, aby jeszcze lepiej sprzedać!
Polska Sztuka - Królowa naszej Prezydencji w Unii Europejskiej
DOBRE BO POLSKIE!
TERAZ POLSKA!
Tylko 1%?!!! Jeszcze więcej !!!
The Krasnals. Whielki Krasnal "POLAND/Polska Sztuka / z cyklu Piękno w sztuce". 2011.Olej na płótnie. 40 x 50 cm
Anda Rottenberg oraz Bogdan Zdrojewski o tym jak najlepiej promuje się Polskę i polską sztukę na Zachodzie; o tym że powodem obecnej ogromnej popularności polskiej sztuki na przykład w Niemczech jest to, że najwyraźniej idealnie odpowiada ona na zapotrzebowania tamtych odbiorców (z rozmowy „Co z tą kulturą?” w „Studio Kultura Rozmowy” TVP Kultura 11.11.2011)

Anda Rottenberg:
„Obecnie spotykamy się w połowie drogi. My, krytycy czy kuratorzy, którzy próbujemy promować wartości za granicą, staliśmy się wiarygodni. Ponieważ nie reprezentujemy jakiś fikcyjnych partii, rządów, tylko reprezentujemy twórczość. To było trudne bardzo, ale w tej chwili jest naturalne. W sposób naturalny dobierają się partnerzy, w sposób naturalny dobierają się na zrobienie wspólnego projektu. Nie tak dawno pierwsze strony gazet niemieckiej prasy zajmowały dwa nazwiska dwóch wybitnych twórców polskich – Mirosław Bałka i Paweł Althamer - i w ciągu dwóch kolejnych dni naprawdę były u nich tłumy, ustawiały się kolejki. Myślę że takie partnerstwo jakie zaczęło się w tej chwili, powinno być kontynuowane.”

Katarzyna Janowska:
„Czyli kochajmy się!”

Bogdan Zdrojewski:
„Dodam jeszcze jedną ważną optymistyczną rzecz, że Kulturę mamy naprawdę lepszą niż polską kolej i polskie stadiony! Wydaje mi się że jest szansa na to, aby uwolnić w krótkim czasie polską sztukę od ograniczeń prawnych.”Oto na jakie anonse zagraniczne odpowiada Ministerstwo Kultury:
Jesteśmy kulturalni, wykształceni, rozrywkowi, niepalący, z długoletnim stażem. Lubimy erotyczną atmosferę i sexi ciuszki oraz dominacje. Jesteśmy zadbani i wymagamy higieny osobistej oraz pełnej dyskrecji. Szukamy sexu bez zobowiązań, nie sponsorujemy.
Nie chodzi nam tylko o sex ale o to by był on wspaniałym dodatkiem do naszej przyjaźni.
Szukamy miłych i sympatycznych partnerów bez widocznej nadwagi. Po wzajemnej akceptacji preferujemy sex z wymianą partnerów. Interesuje nas raczej stały układ oparty na wzajemnym zaufaniu, mamy doswiadczenie, które pragniemy powiekszyć.
Osób które chcą się zabawić by oderwać się od szarej rzeczywistości, ceniących dziki namiętny seks. Stanowcze nie dla osób które oceniają innych po grubości portfela. Cenimy dobrą zabawę, w czasie której wszyscy czują się swobodnie. Wiele zależy od 1. Razu! Przekonaj się, nie zrób tego z byle kim! Zapewniamy przyjaźń, lojalność i spełnienie marzeń.

3 comments:

 1. O, tak. Do Bałki, Althamera i Rottenberg ustawiają się kolejki. Jeżeli zsumujemy budżety tych imprez i podzielimy przez ilość odwiedzających, wyjdzie nam ile każdemu z rączych kolejkowiczów dopłacamy do biletu.

  ReplyDelete
 2. Pan minister nie rozumie ze koleje i stadiony w PL sa dokladnie takie jak kultura. Poza tym jakas szczegolna pozycja polskiej kultury w swiecie to mit.

  Anonimowy 2

  ReplyDelete
 3. A ten "1% na kulturku i na sztuczku" to chyba najwiekszy skok na kase w historii tego kraju. Biorac pod uwage ze idzie kryzys, ludzie ktorzy to orkietruja sa chyba niepoczytalni.

  Anonimowy 2

  ReplyDelete