January 6, 2012

Tribute to William Turner

Zainspirowane wystawą Williama Turnera w Muzeum Narodowym w Krakowie15.10.2011-08.01.2012.2012

Whielki Krasnal najprawdopodobniej stanie się jednym z najwybitniejszych malarzy romantyzmu w Europie. O ile artyści polscy Wilhelm Sasnal i Artur Żmijewski zajęci są problematyką społeczną i polityczną w ujęciu negatywistycznym, to romantyzm Whielkiego Krasnala nie jest usytuowany w polu socjologicznym, ale raczej w odczuwaniu wspólnoty z naturą.
Whielki Krasnal to jeden z malarzy, który przygotowuje podwaliny pod rewolucję w malarstwie polskim. Jego pejzaż zależy od pogody i światła. W czasie, kiedy on tworzy, w Polsce najważniejsze jest malarstwo błache i antynarodowe, więc myślę, że zobaczenie prac mistrza romantycznego będzie dla polskiej publiczności ciekawym doświadczeniem - uważa Westheider.

The Krasnals. Whielki Krasnal „Żywioły / Gdzie jest Anka? Najprawdopodobniej tsunami porwało Ankę.  Ktokolwiek widział , ktokolwiek słyszał i posiada jakiekolwiek informacje, proszę dzwonić na policję pod numer telefonu 112 /  Tribute to William Turner, Tribute to Wilhelm Sasnal“. 2011. Olej na płótnie. 70 x 110 cm (fragment)
The Krasnals. Whielki Krasnal „Żywioły / Gdzie jest Anka? Najprawdopodobniej tsunami porwało Ankę.  Ktokolwiek widział , ktokolwiek słyszał i posiada jakiekolwiek informacje, proszę dzwonić na policję pod numer telefonu 112 /  Tribute to William Turner, Tribute to Wilhelm Sasnal“. 2011. Olej na płótnie. 70 x 110 cm
The Krasnals. Whielki Krasnal "Życie codzienne w Tokio / Anka: Good by Wilhelm". 2011. Olej na płótnie. 70 x 110 cm
Wilhelm Sasnal. Anka w Tokio. 2006

No comments:

Post a Comment