December 24, 2011

THE WALL

Oficjalna riposta na tekst Karola Sienkiewicza "Zachęta - decydujące starcie", który ukazał się 23.12.2011 w Dwutygodniku: http://www.dwutygodnik.com/artykul/2977

The Krasnals, Whielki Krasnal "THE WALL". 2011. Technika mieszana na papierze. 30 X 42 CM

Karol Sienkiewicz:
"Gdy oglądałem w Toruniu prace grupy the Krasnals, którą wcześniej skutecznie udawało mi się ignorować, moje ciało reagowało dokładnie tak samo, jak przy czytaniu listów do Rottenberg. To kompulsywna reakcja. Najpierw było mi trochę do śmiechu, a potem coraz mniej. Zmroziło mnie. Gnida, pasożyt i kurwa. Na szczęście są (jeszcze?) niegroźni."
Cieszymy się ogromnie z powyższych słów wypowiedzianych przez pana Sienkiewicza. Bo kim może być osoba, której ciarki przechodzą po skórze na widok Krasnali malujących na murach niewygodne hasła? Czyż kwintesencją artykułu pana Sienkiewicza, jak się okazuje sumiennego krytyka systemowego, nie jest żałosna próba schwytania krasnali w garść i ususzenia na sznurku, tak aby nikt już nie zaśmiecał idealnego obrazu jedynie słusznej wizji sztuki współczesnej? Kto według Państwa, droga publiczności stanowi większe zagrożenie? Kto jest przedstawicielem niebezpiecznych tendencji odznaczających się całkowitym brakiem tolerancji wobec całej rzeszy twórców, którą Krasnale tylko symbolizują? Kto jest przedstawicielem obozu, który pragnie wytępić wszelką opozycję, wszelkie przejawy działalności zagrażającej oficjalnej władzy? Dlatego cieszymy się z tego artykułu, który wyraźnie demaskuje intencje środowiska elit sztuki, a każda demaskacja jest krokiem w stronę wolności i demokracji. Niech żyją Krasnale! Krasnale mnóżcie się i do boju! Pamiętajmy że Krasnale już raz obaliły komunę.


Zbigniew Herbert
Krasnoludki rosną w lesie. Mają specyficzny zapach i
białe brody. Występują pojedynczo. Gdyby się dało zebrać
ich garść, ususzyć i powiesić nad drzwiami - może mielibyśmy spokój.


THE WALL Pink Floyd:
http://famul55.wrzuta.pl/film/9g9nfcpyWsq/pink_floyd_-_another_brick_in_the_wallKrótkie oświadczenie:

W związku z ogromną ilością e-mail jakie do nas przyszły po opublikowaniu ostatnich postów, uznaliśmy że musimy zabrać oficjalny głos.Chcemy zasugerować, że poglądy eurosceptyczne nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla jednej opcji politycznej w naszym kraju. Nasze prace opisują nastroje jakie panują ogólnie w Europie.Postanowiliśmy tylko i wyłącznie komentować to co dzieje się i jakie są nastroje w Europie, nie opowiadając się ani po jednej ani po drugiej stronie. Proponujemy aby na chwilę wychylić głowę z "zaścianka" i dowiedzieć się co dzieje się na świecie. Z tego powodu chcemy polecić kilka filmików gdzie swój pogląd co do Unii Europejskiej przedstawiają Brytyjczycy. Jak można zauważyć na tych filmikach eurosceptycyzm można znaleźć również na najwyższych szczeblach Unii Europejskiej. Zachęcamy do inteligentnego odbioru oraz do poszukiwania drugiego, trzeciego a nawet czwartego dna. A wyniku takiej analizy o dziwo może okazać się, że eurosceptycyzm jest jak najbardziej pro-europejski. Tylko trzeba zastanowić się na jakich zasadach i warunkach ma działać Europa.
Serdecznie Pozdrawiamy.
Nigel Farage:
"Kim jest Herman Van Rompuy"
http://www.youtube.com/watch?v=suOVgIDi504&feature=related
"Co by było gdybyśmy wyszli z Unii"
http://www.youtube.com/watch?v=KwW7rNcLcuw
"Oszuści z Polski"
http://www.youtube.com/watch?v=IuXyyUQstbA&feature=related

1 comment:

 1. Powodzenie pisarza świetnie odmalował Bolesław Prus w artykule Co p. Sienkiewicz wyrabia z piękniejszą połową Warszawy na łamach Kuriera Warszawskiego z 1880 roku. „Już po powrocie z Ameryki, prawie każda z dam, przechodząc ulicą, posądzała prawie każdego wyższego i przystojnego mężczyznę o to, że jest Sienkiewiczem. (...) Nareszcie spotykając co krok fryzury á la Sienkiewicz, wiedząc, że młodzi panowie jeden po drugim zapuszczają Hiszpanki, starają się mieć posągowe rysy i śniadą cerę, postanowiłem poznać jego samego (...) Z mego kąta widzę, że sala prawie wyłącznie zapełniona jest przez płeć piękną. Kilku mężczyzn, którzy tam byli do robienia grzeczności damom albo pisania sprawozdań, tak już w ciżbie kobiet potracili poczucie własnej indywidualności, że mówili: byłam, czytałam, wypiłyśmy we dwie sześć butelek…"
  ------------------------------------------------
  gość niedzielny
  ps.
  przełomowy rok 2012 - rozwiązanie grupy The Krasnals i emigracja do Kazachstanu...W Polsce pozostał tylko Kaczyński J. ,L.Kaczyński wyeliminowany,a niejaki Ted już nie podskoczy...
  (Działalność przestępcza)
  Od 1978 do 1995 roku Kaczynski wysyłał listy-bomby do różnych ludzi przyjmując filozofię zbliżoną do anarchoprymitywizmu. Zamierzał walczyć w ten sposób ze złem wynikającym, w jego mniemaniu, z postępu technicznego. Zdaniem Kaczynskiego, technologia pozbawia człowieka wolności i prowadzi do jego "naduspołecznienia" poprzez pozbawienie go "procesu władzy" - przez co rozumiał indywidualną odpowiedzialność za zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak jedzenie i bezpieczeństwa.

  Swoje bomby wysyłał w starannie wykonanych przez siebie drewnianych pudełkach, oznakowanych literami "FC" (Freedom Club, czyli "klub wolności"). W ciągu prawie 18 lat zginęły od jego bomb trzy osoby, a dwadzieścia dziewięć zostało rannych.

  Kaczynski działał bardzo ostrożnie, przez co był praktycznie nieuchwytny. Stał się przedmiotem najdroższego, najdłuższego i najbardziej pracochłonnego w historii FBI śledztwa. 19 września 1995 r. gazety The New York Times i The Washington Post opublikowały "Manifest" Kaczynskiego[3], zawierający 35 tysięcy słów, dotyczący zagrożeń wynikających z rozwoju technologicznego. W Polsce manifest Kaczynskiego wydało anarchistyczne wydawnictwo "Inny Świat".

  Do jego schwytania przyczynił się jego brat, który w poglądach autora "Manifestu" rozpoznał poglądy brata, z którym od wielu lat nie utrzymywał kontaktu. Aresztowany został 3 kwietnia 1996 r. W 1998 r. został skazany na karę dożywotniego więzienia. Przed atakami terrorystycznymi z 11 września 2001 roku był symbolem terroryzmu w USA.
  Obecnie przebywa w więzieniu ADX Florence w stanie Kolorado.
  ;)

  ReplyDelete