March 25, 2014

4.04.2014 -pokaz najsłynniejszego obrazu naszych czasów - "Bitwy pod Grunwaldem/Statek Głupców" - większej od oryginału Matejki - i Wręczenie Nagrody Arteonu 2013 kontrowersyjnej grupie The Krasnals

.
Pierwszy w Poznaniu pokaz monumentalnego dzieła - słynnej "Bitwy pod Grunwaldem/Statek Głupców"
kiedy:
Piątek - 04 kwietnia 2014, 18:00

miejsce: PBG Gallery Skalar Office Center, ul. Górecka 1


Wręczenie grupie artystów The Krasnals NAGRODY ARTEONU 2013 - jedynego najważniejszego, opiniotwórczego pisma o sztuce w Polsce.

Pierwszy raz po 6-ciu latach działalności, undergroundowa grupa The Krasnals dostaje nagrodę za swoje dokonania artystyczne.

Będzie dużo prac w wielu kluczowych dla sztuki tematach, jak "Poniosło mnie Gender", Ekonomia w sztuce (skąd wziąć pieniądze na sztukę - odpowiedź już na wernisażu), sztuka a demokracja, prawa zwierząt, religia, zagłada, egzystencja itp. Zapraszamy na Whielki wernisaż mega wspaniałej super grupy The Krasnals!
Podczas wernisażu The Krasnals po raz pierwszy odsłonią twarze i pokażą kim są naprawdę!Z tej okazji odbędzie się pierwszy w Poznaniu pokaz słynnego monumentalnego dzieła namalowanego przez The Krasnals "Bitwy pod Grunwaldem/Statek Głupców".

Wykorzystując znane każdemu Polakowi dzieło Jana Matejki, relacjonujemy pierwszą dekadę XXI w. Obraz jest komentarzem do otaczającego nas świata, w którym możemy zaobserwować permanentną walkę o władzę, nihilizm oraz upadek wszelkich wartości, w klimacie rodem z obrazów Hieronima Bosha. To komentarz do rzeczywistości już po okresie transformacji, w momencie dążenia Polski do nowoczesności i starań o uplasowanie się na wysokiej pozycji. Cicho wierzymy, iż obraz ten stanie się nową aktualną epopeją narodową”  
 

Zapisy na wernisaż trwają! https://www.facebook.com/events/235405263318524/?ref=22

Zapraszamy aby dopisywać się na wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/235405263318524/

.
Whielki Krasnal. The Krasnals "Jak humanitarnie traktować ptaki Hitchcocka, zarówno białe jak i czarne? 'Wielkość jest tylko w perwersji' Alfred Hitchcock". 2014. Oil on canvas. 50x70cm

EKONOMIA W SZTUCE. Skąd wziąć pieniądze na sztukę

Poniosło mnie gender

1 comment:

  1. akurat ,niestety 4 kwietnia muszę być w Berlinie...proszę usprawiedliwić moją nieobecność...
    miłej zabawy...
    dziękuję...
    gość niedzielny

    ReplyDelete