October 28, 2014

HUBA/HUJBA - Whielki Krasnal zaprasza na spotkanie z Wilhelmem Sasnalem!!!
HUBA/HUJBA - Whielki Krasnal zaprasza na spotkanie z Wilhelmem Sasnalem!!!
Kino Muza w Poznaniu,

5 listopada, w godzinach 19:00 - 21:00

Organizator spotkania – The Krasnals

Przybywajcie licznie z całej Polski, jedyna taka okazja by poczuć się prawdziwą Polską Świnią! 


Zapraszamy wszystkich chętnych,  mamy nadzieję iż wydarzenie to stanie się miłą, sympatyczną, pokojową platformą do wymiany poglądów.
UWAGA! Maski, kominiarki, mile widziane. To będzie symbolizowało chęć przyłączenia się do nurtu sztuki całkowicie niezależnej!!! A nie uwikłanej w politykę i biznes w najgorszym tego słowa znaczeniu.
HUJBA/Parasite czyli pasożyt – niezwykła okazja spotkania jednego z największych pasożytów sztuki polskiej początku XXI wieku - Sasnala.
Artysta prosto w twarz odpowie nam na mnóstwo fascynujących pytań. Kto jest zainteresowany, nie może przegapić okazji! Oczekujemy ciekawych i intrygujących odpowiedzi.
Zapytamy między innymi, jak to jest malować na zamówienie bojówkarskiej, fanatycznej  organizacji? Jak to jest przyczyniać się do agresywnej propagandy systemu o zapędach dyktatorskich, a potem trzepać kasę na tym poprzez najbardziej komercyjne komórki rynku sztuki?
Jak to jest mówić ludziom że są świniami, z apetytem wyłudzać od nich za to pieniądze, a później zapraszać jak gdyby nigdy nic na wystawę lub do kina?
Jak to jest współpracować z nieetycznymi instytucjami kultury w hipokrytyczny i obłudny sposób wykorzystującymi narzędzia demokracji?
Czy nie uważa się pan za najlepszego kontynuatora socrealizmu w najgorszym wydaniu w Polsce?
W  programie spotkania wiele innych ciekawych pytań do artysty. 
UWAGA!!! Artysta przygotował na ten wieczór również inny projekt artystyczny, performance -  polegający na rozdawaniu wszystkim uczestnikom prezentów – każdy będzie mógł dostać porcelanową figurkę polskiej świni i własnoręcznie napisać na niej  swe imię, by móc w 100% utożsamić się z byciem POLSKĄ ŚWINIĄ.
A my proponujemy, aby w podziękowaniu wszyscy uczestnicy przynieśli dla zasłużonego artysty kwiaty, najlepiej biało-czerwone goździki.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy!
The Krasnals

Zapisujcie się na wydarzenie na facebooku i udostępniajcie jeśli możecie:.

3 comments:

 1. ....po zapoznaniu się z żydowską twórczością W.S. .....rezygnuję z udziału z pokazu filmu i tym samym mam do oddania bilet - gratis .....

  pod nr 887 854 068 ....Poznań

  ReplyDelete
 2. czołem Krasnale!
  uprzejmie donoszę ,że w numerze pisma ,,Do RZeczy,, na stronie 35 jesteście wspomniani z obrazem niejakiego Komorowskiego...
  Tytuł artykułu : Kult jednostki po polsku autor Piotr Gociek...
  czuwaj!

  ReplyDelete