February 19, 2015

Przekręt roku na wystawie w Zachęcie – zamiast Mateckiego obrazy Leśnika!

UWAGA! Przekręt roku na wystawie w Zachęcie – zamiast Mateckiego obrazy Leśnika!
Według anonimowych zaufanych źródeł, ponad połowa obrazów na nowo otwartej wystawie w Zachęcie nie jest autorstwa Mateckiego lecz Leśnika! I co gorsza, nie da się tego ukryć, bo widać to gołym okiem! Jak donoszą źródła, wystawa była zaplanowana ale Matecki się nie wyrobił, więc wszystkie obrazy z plamkami spod szpachelki zostały pożyczone i podłożone od mało znanego artysty Andrzeja Leśnika, który maluje w tym stylu od 30 lat. Poważni dziennikarze śledczy ustalili, iż pan Leśnik związany był z zielonogórską uczelnią artystyczną (w internecie trudno znaleźć notkę o tym, ciekawe dlaczego…?), na której również wykłada kurator tej wystawy – pan Wojciech Kozłowski , więc najprawdopodobniej obaj panowie doskonale się znają.
Ponoć słynny, wybitny kurator Wojciech Kozłowski zdecydował się na podjęcie tego kroku, by się nie skompromitować i wypełnić pustki na ścianach w Zachęcie. Ciekawe jednak teraz, gdy fakty wyszły na jaw, jak poradzi sobie w obliczu tak obnażających okoliczności?

Przemek Matecki – klasyczny przypadek choroby „Polish Art” – beztalencie (intelektualna i manualna miernota). Kiedyś wspólne imprezy z „Rastrowcami”. Wdrożony wówczas do systemu (zainwestowane w niego) to teraz bez znaczenia jakie to gówno, ale to trzeba to ciągnąć i jeszcze na dodatek cuchnącą jego konsystencję w Galerii Narodowej zaprezentować. Oczywiście według rozpracowanego systemu praktykowanego od wielu lat przez Galerię Raster – „nacjonalizacja kosztów, prywatyzacja zysków”.

No comments:

Post a Comment