March 5, 2015

MSN - NIE interesujemy się sztuką nianaszych artystów!

Poranna ciekawostka... Muzeum Sztuki Nowoczesnej nie chce otrzymywać maili od artystów! Kolejny dowód na demokrację która w praktyce wygląda tak - co nas obchodzą inni artyści, wpuszczamy swoich, kupujemy swoich, innych mamy w dupie, banujemy, zakazujemy kontaktu. Ich rola w muzeum niech ogranicza się do utrzymywania z podatków. A oficjalnie jak zwykle puścimy bajkę o tym że jesteśmy otwarci i sumiennie przeglądamy polski świat sztuki docierając w najdalsze jego zakątki. Bo wiadomo że główną misją MSN jest nowoczesny subiektywizm, lobbing i pilnowanie kapitału, a nie jakiś staromodny obiektywizm i co gorsza ukazywanie tego co się faktycznie dzieje w kulturze! Niech żyje nowoczesna instytucja sztuki oparta na hipokryzji i braku tolerancji! Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości?

Oto ten drobny rysunek stał się symbolicznym wręcz archetypowym znakiem naszych czasów i dyktatury w sztuce! Instytucja publiczna działająca ze środków publicznych mająca za zadanie pieczołowicie śledzić analizować wszystko co dzieje się w sztuce - mówi po prostu NIE! Hipokryzja, obłuda, i kto to wie - może ogrom masy która mówi o korupcji ma gdzieś słuszność.

Nasz e-mail nie był ani zapytaniem ani prośbą, tylko informacją - co oznacza że nie życzą sobie aby informowano ich o czymkolwiek poza ich wąskim obszarem zainteresowań dotowanych z kasy publicznej. Tym bardziej że tematem oficjalnie się interesują - sztuką społecznie zaangażowaną!

Chyba że - MSN nie życzy sobie jakiejkolwiek krytyki Putina i Rosji??? E-mail odnosił się bowiem do morderstwa Niemcowa. To już byłby jednak bardzo zły znak mówiący o poważnym braku niezależności politycznej, zrezygnowania ze stania na straży demokracji, co jest dziś przecież jednym z głównych, oficjalnych zadań sztuki!

No comments:

Post a Comment