November 22, 2009

Aukcja Wielkiego Serca zakończona

"Ponad 450 tys. złotych przyniosła w sobotę XVIII aukcja Wielkiego Serca w Krakowie, podczas której licytowano dzieła najwybitniejszych polskich artystów. Cały dochód z licytacji przeznaczony zostanie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie.

Najdrożej - za 16 tys. zł - sprzedany został obraz olejny Grupy The Krasnals "Wielki Krasnal Wielkie Serce Michaela Jacksona i Jeffa Koonsa od Krasnali dla dzieci" razem z mniejszym, wykonanym kredką, o tym samym tytule. Publiczność aukcji o autorstwo "Krasnali" podejrzewała Wilhelma Sasnala, ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Wysoką cenę 15 tys. zł zapłacono za "Dachy" Jacka Sienickiego, za 13 tys. zł wylicytowano obraz "Mały łuk cytrynowy" Jerzego Kałuckiego."
(źródło - Gazeta Wyborcza http://wyborcza.pl/1,91446,7279064,Ponad_450_tys__zl_przyniosla_XVIII_Aukcja_Wielkiego.html )

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7281838,Aukcja_Wielkiego_Serca__rekordowy_Jackson.html

http://www.artinfo.pl/?pid=catalogs&sp=auction&id=1079&id2=162869&lng=1


Cieszymy się ogromnie że ponownie udało się zebrać dużą kwotę pieniędzy dla dzieci!

Ponownie również nasz obraz osiągnął najwyższą kwotę, po raz pierwszy znaleźliśmy się też w tak doborowym towarzystwie, gdyż tuż obok nas wysoko wylicytowano Jacka Siennickiego oraz Jerzego Kałuckiego. Co jest dla nas zaszczytem.

Razem ze wszystkich aukcji uzbieraliśmy już ponad 80 tys. złotych dla najmłodszych! Krasnalom przynosi to wielką radość!
.

No comments:

Post a Comment