September 9, 2011

Grand Prix “Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy”

O Kongresie Kultury. O tym, że kultura za handlem to niegdysiejsza niewinna przeszłość, że teraz kultura jest handlem.
Nieregularnik SurLibRealny Rotmistrza Cupały
http://rotmistrz.wordpress.com/2011/09/09/kultura-za-handlem/


Jesteśmy zaszczyceni wspaniała nagrodą otrzymaną od Pomarańczowej Alternatywy! Cieszymy się iż docenili naszą działalność i zaangażowanie.


Odezwa Kapituły Grand Prix “Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy”

Dzielimy się z Państwem dobrą nowiną: niniejszym ustanawiamy ogólnoświatowe wyróżnienie - doroczną nagrodę Grand Prix “Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy” przyznawaną indywidualnym artystom lub grupom artystycznym, które w najbliższy Pomarańczowej Alternatywie sposób, w duchu przekory i z humorem uwypuklają absurdy współczesnej epoki, aby je skutecznie eliminować.
Tworząc tę honorową nagrodę, kierujemy się myślą, że w dobie konformizmu prawdziwie niezależna sztuka niosąca ważny przekaz społeczno-polityczny jest najcenniejszym skarbem.
Niezależność w sztuce jest kluczem do wielkich przesłań wypływających z serca, przesłań zmieniających świat na lepsze. Pragniemy, by "Krasnoludek Pomarańczowej Alternatywy" był tym wyróżnieniem, które unosi w świecie ducha wolności, dodaje skrzydeł twórczej wyobraźni twórcom.
W tym pierwszym inaugurującym nagrodę roku, zdecydowaliśmy przyznać “Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy” polskiej grupie “The Krasnals” za oddaną służbę w demaskacji układowości, postmodernistycznej bylejakości i politycznej poprawności Polskiej i Światowej Sztuki. Gratulujemy Grupie “The Krasnals”

Kapituła Grand Prix “Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy”
Waldemar “Major” Fydrych
Wiesław “Rotmistrz” Cupała
Krzysztof Skiba

1 comment:

  1. Gratuluję!
    W pomarańczu Wam do twarzy! Piękna inicjatywa, piękne wykonanie!

    pozdrawiam
    Ala W.

    ReplyDelete