October 11, 2011

Rzeczywistość po wyborach...


The Krasnals "Jest dobrze / Rzeczywistość po wyborach 2011". 2011. Projekt muralu.

Słowa kluczowe: wybory 2011, powrót do komuny - EU, House of Change, Art for Social Change; PO, PIS, Ruch Palikota, SLD, PSL, Korwin Mikke, Angel Merkel, Tusk, Kaczyński, Zdrojewski, Mur Berliński.

T.Love "Jest Super"
http://www.youtube.com/watch?v=zqXj3oiOXwg
Popatrz na wspaniałe autostrady
Na drogi, na ktorych nie znajdziesz wybojów
Rosną nowe bloki i nie ma wypadków
W czystych szpitalach ludzie umieraja rzadko

Mamy ekstra rząd u superprezydenta
Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
Ufam im i wiem, że wybrałem swoja przyszłość
Za ręke poprowadza mnie do Europy

Refren:
Jest super
Jest super
Więc o co ci chodzi

Mamy tolerancję wobec innych upodobań
Kościół zaciekle broni najbiedniejszych
Bogaci są fajni i w miarę uczciwi
Policja surowo karze złych przestępców

Refren:
Jest super
Jest super
Więc o co ci chodzi

14 comments:

 1. Moim zdaniem zbyt wiele oczekiwan wobec swiata polityki. To co chcecie zeby bylo trzeba po prostu zrobic. Mimo wszystko ten kraj Korei Pln. nie przypomina.

  Anonimowy 2

  ReplyDelete
 2. -Korea to może nie ,ale PRL z lat 50,60 to jak najbardziej...
  -------------------------------------------
  Brytyjska prasa alarmuje, że na wyspach powiało biedą.

  Według przewidywań ISF (Institute for Fiscal Studiem), średnie zarobki w okresie 2010 – 2013 spadną w Anglii o siedem procent.

  Aby zobrazować dramat Instytut podaje przykład małżeństwa, które zarabia rocznie 30.000 funtów, czyli 34.500 euro. Zgodnie z podanymi przewidywaniami, w ciągu trzech lat małżonkowie ci mogą stracić 2.300 euro.

  Przeliczmy to na walutę nam bliższą. Zdaniem specjalistów, dramat Brytyjczyków polega na tym, że małżonkowie, którzy zarabiają dziś 148.350 złotych na rok, czyli średnio 12.362 złote miesięcznie, mogą ewentualnie stracić 274 złote miesięcznie w ciągu 3 lat.

  Dramat !

  Dramatyczne więc będą konsekwencje angielskiego kryzysu, przewiduje Office for Budget Responsability. Pod koniec 2013 roku Wielka Brytania liczyć będzie 2,9 miliona osób, które żyć będą i pracować w skrajnej nędzy. Wzrośnie tym samym liczba dzieci zaznających biedę. Będzie ich na wyspach ponad 3.000.000.

  * * *

  Jakżesz inna jest sytuacja w Polsce !

  Według aktualnych danych GUS z lipca tego roku, próg skrajnego ubóstwa osoby określa w Polsce kwota 443 złotych. W skrajnej nędzy żyje w Polsce 4-osobowa rodzina (rodzice i dwójka dzieci w wieku do 14 lat), której dochód nie przekroczył w 2010 roku kwoty 1257 złotych.

  Według tak określonych kryteriów, poniżej minimum egzystencji wegetuje w Polsce ponad 2.100.000 osób. Zagrożonych nędzą jest 17 procent Polaków, czyli 6.400.000 osób.

  Najgorzej jest na wsi, gdzie co dziesiąty człowiek skazany jest na wegetację. Prawidłowością jest i to, że im człowiek starszy, tym biedniejszy. No i im więcej dzieci w rodzinie, tym większa bieda.

  Za to jakie są perspektywy !

  Rząd Donalda Tuska zapowiedział przed wyborami, że minimalna płaca wynosić u nas będzie w 2012 roku okrągłe 1500 złotych.

  W 2008 roku Komisja Europejska ogłosiła raport o ubóstwie. Wynika z niego, że co czwarte dziecko w Polsce żyje w biedzie lub na skraju ubóstwa. Polskie dzieci są najbardziej zagrożone ubóstwem spośród wszystkich krajów Unii.

  - Brak pracy w Polsce spycha rodziny w biedę, a posiadanie pracy nie daje żadnych gwarancji ochrony przed ubóstwem – kwituje raport. (...)
  (http://adaliasatalecki.salon24.pl/353532,bieda-po-angielsku-bieda-po-polsku)

  ReplyDelete
 3. I co w zwiazku z tym zrobicie?

  Anonimowy 2

  ReplyDelete
 4. Ja przykładowo nic. Nie glosowałem na PO, albo Palikota. Ale jak dzieci zamiast laptopów, czy „trawki” dostaną czerwonki w tej zasranej sytuacji, może za cztery lata łapka im zadrży przy stawianiu znaku X obok nazwisk przedstawicieli tych frakcji.

  ReplyDelete
 5. obojętnie kto by nie wygrał i tak za jego rządów jest gorzej niż 'za komuny'

  ReplyDelete
 6. Za rządów PISu byłoby jeszcze gorzej niż za komuny. Byłaby wojna z Ruskimi! Cieszmy się, że podnoszą podatki i zadłużają państwo, ale przynajmniej nie ma powszechnego naboru do armii i bomby na łeb się nie sypią. Ufff, jaka ulga!

  ReplyDelete
 7. Z ta wojna to tylko kwestia czasu.Z tym ze Polska nie wezmie w niej udzialu. Pod przywodztwem PO i Palikota inteligencja/jej resztki/ bedzie dawno juz 'wymordowana'a zaczpana reszta bedzie sie bawic klockami w jakims obozie koncentracyjnym na Syberii.

  ReplyDelete
 8. Moim zdaniem ogladacie za duzo telewizji :-)
  .........
  Mural The Krasnals fajny; gdybym byl w poblizu to pojde zobaczyc.
  ........
  Pamietam T.Love jako skacowanych studenciakow ( sam bylem wtedy niewiele starszy ) ktorych trzeba bylo wyciagac z hotelu i pakowac do autobusu, zeby zdazyli zrobic probe przed koncertem. Moze wyciagniecie jakies wnioski z ich biografii? Nie tylko dobrze sie im powodzi, ale ze daja prace innym.

  Anonimowy 2

  ReplyDelete
 9. anonimowy2...
  tylko różnica jest taka ,że T.Love mogłeś usłyszeć i usłyszysz obecnie w mediach a o T.K raczej tak ukradkiem... :)
  np. w ostatnim numerze ArT und Biznes na str.193 Pan Gajewski podsumował w raporcie z rynku sztuki wybrane transakcje aukcyjne 15.08 -15.09
  -i Krasnale są wyróżnione w tabelce jako największe przebicie procentowe((Tanie Sasnale z Chin)
  ale w texcie już ani słowa... bo to wtedy byłaby już promocja(!)

  ReplyDelete
 10. gościu niedzielny... zauważ jednak, że The Krasnals stanowią obecnie jedyny rzeczywisty opozycyjny ruch w sztuce. Jakby nie było jesteśmy 'czołówką' sztuki krytycznej.
  A spoglądając wstecz w historię, jednak najbardziej zapisali się w niej ci, którzy szli pod prąd.
  Powstało też trochę prac magisterskich i licencjackich na nasz temat, więc miejmy nadzieję że historia spojrzy na to nieco inaczej.

  ReplyDelete
 11. @ Gosc Niedzielny.
  1. To nie dokladnie tak bylo. Sporo na ten temat napisano, wiec nie bede was epatowal wspomnieniami.
  2. Znacie takie haslo: "Don't fight the media, be the media!"?

  ReplyDelete
 12. @ The Krasnals

  Brzmicie jak raperzy: 'tylko my jestesmy prawdziwi, tylko nas sluchajcie' :-))

  Anonimowy 2

  ReplyDelete
 13. cyt: ,,Znacie takie haslo: "Don't fight the media, be the media!"?,,
  -ostatnio ktoś przypomniał: przecież można założyć w Polsce swoją gazetę opiniotwórczą wystarczy wyłożyć tylko 3 mld dolarów... ;)

  ReplyDelete