December 13, 2011

Podsumowanie aukcji charytatywnych The Krasnals

Rozpoczęliśmy naszą działalność charytatywną dokładnie trzy lata temu. Ów trzyletni okres tej działalności przyniósł łączną kwotę 180 216 zł dla potrzebujących dzieci z różnych ośrodków.

Ostatnie aukcje w których wzięliśmy udział to Wielkie Serce w Krakowie oraz Aperio w Poznaniu
The Krasnals "Polka podnosząca Meteoryt z Papieża. 21:37". 2011. Fotografia, druk cyfrowy na płótnie. 70 x 50 cm. Seria limitowana 3/10.
 Cieszymy się, iż jedną z wylicytowanych prac była fotografia - druk cyfrowy na płótnie w serii limitowanej, to już kolejne nasze dzieło sprzedane z dużym powodzeniem, wykonane w tej technice. Cena jaką uzyskano to 7000zł, nie bez znaczenia był zapewne fakt, iż praca pochodzi z istotnego i niezwykle symbolicznego cyklu "Polka podnosząca meteoryt z papieża. 21:37" - który zasłynął w tym roku serią awantur i prowokacji począwszy od skandalu podczas festiwalu Artboom w Krakowie, na Biennale w Wenecji skończywszy.

The Krasnals. Whielki Krasnal „…”. 2010. Olej na płótnie. 40 x 50 cm
Obraz sprzedany w Poznaniu za kwotę 7500zł jest natomiast wyjątkowo subtelną pracą, nawiązującą do wrażliwości wewnętrznego świata dzieci autystycznych. Seria ta nie wymaga specjalnego opisu, tak jak autyzm, rozgrywa się na poziomie świata w którym te słowa ograniczone zostały do minimum.

6 comments:

 1. Poprawcie tę kwotę, bo wychodzi 180 zł z groszami, a to domyślni mogą się nie domyślić. Pozdr.

  ReplyDelete
 2. No cóż Krasnale, na cywilizowanych blogach informuje się komentatorów wcześniej o wprowadzeniu tymczasowej moderacji. Dopiero posty anonimowych doprowadziły do reakcji z waszej strony. Podejście tego rodzaju przypomina zachowanie skorumpowanego polityka, który na zarzuty opinii publicznej w kierunku jego kryminalnej przeszłości, nazwie je "spekulacjami". Demokracji trzeba się praktycznie uczyć, a nie pisać teoretyczne manifesty na blogu na jej temat!!!

  ReplyDelete
 3. a skąd wniosek że ten blog ma być cywilizowany?

  ReplyDelete
 4. Powyzszy komentarz jest wynikiem cenzury postów komentatorów na tym blogu.

  Ci, którzy jeszcze niedawno rzucali przezwiskami, używali rynsztokowej mowy i spamowali wszelakiej maści fora, teraz konfrontowani z ich własnym „wynalazkiem”, tlumacząc się lawiną spamów w stylu „durne pizdy i chamy” wprowadzili tymczasową moderację i wykorzystali ją do manipulacji innych komentarzy. To czy blog jest cywilizowany, czy nie, określają „Warunki korzystania z usługi Blogger”. Akceptacja tych warunków przez was jest podpisem i zgodą na „cywilizowane” korzystanie z jego usług. Tym samym, „a skąd wniosek, że ten blog ma być cywilizowany” jest dowodem waszego niedoinformowania lub tez swawolnej interpretacji „Warunków korzystania z usługi Blogger”.
  Z drugiej strony, można ubolewać nad lawiną chamskich spamów jakiegoś komentatora, kolegi "oszołoma”, który przykład Krasnali wziął sobie do serca. Fala tego rodzaju reakcji jest tylko potwierdzeniem braku komunikacji i doprowadza jedynie do narzucania własnych pogłądów. Pogłądy polityczne reprezentowane przez The Krasnals powinny zostać merytorycznie skrytykowane i posłużyć do wspólnej dyskusji nad rolą artysty i sztuki w życiu społecznym. Wesołych Świąt!

  ReplyDelete
 5. O boże i ktoś kupił te wątpliwe dzieła?

  ReplyDelete
 6. o tak, kupił. "wątpliwe dzieła?" - proszę spróbować rozwinąć to merytorycznie, bo jeśli nie, dalsze komentarze tego typu będą traktowane jako spamy, bo nic nie wnoszą do dyskusji.

  "Pogłądy polityczne reprezentowane przez The Krasnals powinny zostać merytorycznie skrytykowane i posłużyć do wspólnej dyskusji nad rolą artysty i sztuki w życiu społecznym." - to dlaczego anonimowy się krępuje? Do dzieła!

  ReplyDelete