June 18, 2012

The Krasnals contra Femen / Parada Różności

Zdjęcie Femen do czasopisma Marie-Claire


Femen to uboczny produkt pomarańczowej rewolucji na Ukrainie, która jak wiadomo zakończyła się jeszcze większą symbiozą elit polityki i biznesu. Na dodatek zawiera on wszelkie cechy komercyjnego produktu, które wchłonąć może Zachód.
A nic lepiej nie sprzedaje się na Zachodzie jak szczypta wschodniej egzotyki zabarwionej komuną, z dodatkiem którejś z lewicowych myśli przewodnich typu feminizm. To wszystko w otoczeniu lukrowanki w postaci kilku nośnych populistycznych haseł zapodanych przez pozujące wystylizowane na ‘modelki’ dziewczyny. Kiedy Femen skrytykowały dążenia grupy kobiet którymi są prostytutki chcące zarobić na Euro, i kiedy stwierdziły jednoznacznie, że akcja The Krasnals przeciwko nim to nic innego jak prowokacja zorganizowana przez alfonsów, zaświtała nam pewna myśl. Ich działanie odbywa się na tak szeroką skalę, że całkiem prawdopodobne jest, iż dziewczyny są tylko pionkami w większym przedsięwzięciu, które ma zupełnie inne cele niż głoszone hasła o zabarwieniu feministycznym. Zaangażowany jest bowiem ogromny kapitał, wynajęty został cały sztab ludzi wraz z zapleczem technicznym do obsługi.
Te na razie mało widoczne aspiracje już powoli stają się wyraźne, choćby na terenie Polski, gdzie Femen zaczyna kolaborować z Krytyką Polityczną, a sztab ludzi z Ruchu Palikota z Wandą Nowicką na czele bierze je pod swoje skrzydła. Podobnie dzieje się w innych krajach. Nie trzeba wiele wysiłku by domyśleć się jakie mogą być następne kroki. I tu wracamy do początku tekstu. I tu przed oczami mamy rodzime przykłady aktywistów intelektualistów czy innych artystów społecznie zaangażowanych, którzy w praktyce nie czynią nic dla zwykłych ludzi. Ale za to mają z tego wpływy finansowe i odpowiednią pozycję społeczną. Budują nowe szeregi władzy, najnowszą odmianę totalitaryzmu, co zresztą objawia się ich brakiem tolerancji wobec innych poglądów.

Pseudo-feminizm Femen nie ma nic wspólnego z mądrą, inteligentną, systematyczną, wytrwałą pracą na rzecz kobiet.

Ci sami ludzie, którzy wychwalają Femen i popierają ich pseudo dążenia do praw kobiet, jednocześnie wyszydzają kobiety na zdjęciach Krasnali. I to szczególnie ze względu na wygląd – że grube, że zwisy, że piersi Femen ładniejsze. Nie takie cyce, nie takie ciała, nie te kilogramy, że daleko im do wyglądu Femen, itp. (mnóstwo takich komentarzy, których autorami są rzekomi zwolennicy feminizmu i feministek, znajduje się na stronie i na facebooku Femen pod ich ripostą na nasz temat!). Natomiast przedstawicielki Femen zostały dobrane w taki sposób, aby Zachód nie miał im nic do zarzucenia, aby nadawały się do zdjęć w pismach kolorowych. Uprawiają wizualną dyskryminację wobec zwykłych kobiet na ulicach. Nie ma tam kobiecej naturalności, różnorodności, również niedoskonałości. Piersi i ciała Femen dobrane są według akceptowanych standardów, aby nie było się ‘czego wstydzić’. Są to zatrudnione dziewczyny na etatach, które również są manipulowane i wykorzystywane. Także paradoksalnie występujemy również w obronie dziewczyn z Femen, przed pozowaniem do zdjęć w skórze na motorze, do Marie-Claire czy jako Femen Triple Blow.

Obecna sesja grupy The Krasnals „Parada Różności” w pomarańczowych strojach Krasnoludków z nostalgią powraca myślą do zatraconych ideałów Pomarańczowej Rewolucji z 2004 roku. Sesja ta, gdzie dla kontrastu i na przekór występują zwykłe dziewczyny, jest również wybitnym przejawem sztuki krytycznej wobec najnowszej odmiany nadchodzących systemów totalitarnych, które w swym myśleniu zarówno jak i działaniu charakteryzują się skrajną prawicową homofobią!

7 comments:

 1. z nożykami foto jest OK. .... :)
  ps.
  ostatnio w filmie padło hasło : ,,faszystowski feminizm,,
  Good bless america:
  (http://www.filmweb.pl/film/God+Bless+America-2011-629795)
  -Bezrobotny, przygnębiony tym co się dzieje wokół i prawdopodobnie śmiertelnie chory Frank ma już dość. Bierze broń i postanawia wykończyć najgłupszych, najokrutniejszych i najbardziej odpychających członków społeczeństwa. Pomaga mu w tym 16-letnia Roxy, która dzieli jego gniew i rozczarowanie.
  -polecam...,,Dzień świra,, w amerykańskim stylu

  ReplyDelete
 2. ostatnia fotka jest plastikowa jak kutas w sex shopie

  ReplyDelete
 3. http://militia.kiev.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=3301&Itemid=97

  ReplyDelete
 4. http://femen.livejournal.com/220747.html

  ReplyDelete
 5. http://www.segodnya.ua/ukraine/FEMEN-o-posledstviyah-akcii-v-podderzhku-Pussy-Riot-Strashno-li-Da-pytaemsya-prikryt-zh.html

  ReplyDelete
 6. http://www.segodnya.ua/regions/kiev/V-Kieve-na-meste-spilennogo-FEMEN-kresta-ustanovili-novyy.html

  ReplyDelete