June 22, 2012

The Krasnals na festiwalu SURVIVAL Wrocław 21.06.2012

Festiwal Survival pod tegorocznym hasłem „Up to you / wszystko zależy od ciebie” stał się dla nas okazją, by powiedzieć co myślimy na temat rywalizacji w obszarze sztuk wizualnych. W programie Survivalu czytamy: „Podobnie jak w rozgrywkach sportowych, także w obszarze sztuk wizualnych dochodzi do rywalizacji i tylko części „zawodników” (artystów) udaje się „uplasować na dobrej pozycji”, a następnie ją utrzymać. ”

Jak się spodziewaliśmy, atmosfera była bardzo miła i bardzo kameralna. Ciekawe swoją drogą, czy była choć jedna osoba z tzw. publiczności, czy same osoby z branży. Z ciekawostek, jedna z naszych zabłąkanych Krasnalek szukając w potrzebie toalety, nieświadoma zwróciła się o poradę do wizytującego festiwal prezydenta Dutkiewicza. Niestety nie mógł jej pomóc, ale był bardzo miły choć zaskoczony, jak i reszta świty.

Performance nasz składał się z trzech części: 
Looser
Winner
Poprawny Lizodup


LOOSER
Krasnal chodzi sobie wokół stadionu pod prąd z pochodnią. Jest to zawodnik typu "LOOSER", dekadent, który z góry wie że jest na straconej pozycji, nie ma szans. W sztuce odwrotnie niż w sporcie, nie liczą się realne wyniki, które da się zmierzyć i policzyć, dlatego współzawodnictwo nie ma sensu. Wygrana nie zależy od uczestnika zawodów, lecz od subiektywnej opinii komisji oceniającej. Hasło "It's up to you/wszystko zależy od ciebie" jest z założenia fałszywe, zwłaszcza w dziedzinie sztuki, w której artysta jest tylko pionkiem, czasem odpowiednio wytresowanym pupilkiem. Artysta looser dekadent zrzucany zostaje przez system w otchłań zapomnienia.


WINNER
W sztuce odwrotnie niż w sporcie, nie liczą się realne wyniki, które da się zmierzyć i policzyć, dlatego współzawodnictwo nie ma sensu. Wygrana nie zależy od uczestnika zawodów, lecz od subiektywnej opinii komisji oceniającej. Krasnal "WINNER" nie jest tego świadom. Wierzy naiwnie w to, że hasło "It's up to you/wszystko zależy od ciebie", jest prawdziwe. Wydaje mu się że jest gwiazdą, w istocie tylko ośmiesza się przed innymi.
POPRAWNY LIZODUP

Krasnal wykonuje projekt według wskazówek kuratorów.
Kuratorzy wymyślili dla nas performance w ramach którego mieliśmy rozegrać mecz w tenisa stołowego (pigponga) z użyciem rakietek wykonanych z lodu. Rakietki były zimne, topniejące i łatwo ulegały zniszczeniu...
3 comments:

 1. Krasnale, ale wy wymiatacie. Tak trzymać. :-)

  ReplyDelete
 2. Sehr gut!

  Pozdrowienia z Hamburga - max dogin :)

  ReplyDelete
 3. dzięki!
  pozdrawiamy również :)

  ReplyDelete