May 31, 2013

The Krasnals Bojkotują Biennale Sztuki Współczesnej w Wenecji

Alternatywna akcja grupy The Krasnals w polskiej Wenecji.30 maja, w dzień wernisażu w pawilonie Polonii w Wenecji, The Krasnals udali się do polskiej Wenecji koło Żnina, gdzie zorganizowali alternatywną reprezentację Polski oraz alternatywne do włoskiego Biennale Sztuki Współczesnej. Tym samym zamanifestowali swój sprzeciw wobec międzynarodowej wystawy, wpisującej się w ideę dotowanej imprezy turystycznej dla elity artystycznej.

Akcja krytykuje sieć układów, populizm i konsumpcjonizm mnożące się w obszarze sztuki współczesnej wspieranej ze środków publicznych. Artyści bojkotują przerażającą poprawność polityczną oraz serwilizm w świecie sztuki. A co ze słynnym postulatem Georgesa Pompidou "Sztuka ma dyskutować, ma się sprzeciwiać, ma protestować" (L'art doit discuter, doit contester, doit protester) ? Pamiętajmy, że to co zmienia świat, to awangarda artystyczna, rewolucjoniści, a nie pupilki systemu, trzymane za rączki za pierwszą damę Annę Komorowską, oraz uwiązane na długiej smyczy kierujących systemem. Zadaniem pupilków jest potulnie mruczeć, łasić się i od czasu do czasu szczeknąć, aby pokazać, „jakie są one niegrzeczne”.

The Krasnals udali się do polskiej Wenecji za własne pieniądze, organizując swoją akcję samodzielnie, bez obstawy kuratorów i innych niezastąpionych specjalistów.
Proponują, aby za dwa lata reprezentacja Polski na własny koszt udała się na biennale, i nawiązała kontakt z żywym odbiorcą, prawdziwą publicznością, zamiast wybierać się na imprezę z kumplami po fachu i od kielicha.

The Krasnals na 55 Biennale w Wenecji 2013

The Krasnals na 55 Biennale w Wenecji 2013

The Krasnals na 55 Biennale w Wenecji 2013

The Krasnals na 55 Biennale w Wenecji 2013

The Krasnals na 55 Biennale w Wenecji 2013
The Krasnals na 55 Biennale w Wenecji 2013

The Krasnals na 55 Biennale w Wenecji 2013

3 comments:

 1. no tak ...znowu te fashystowskie zabawy pod znakiem krzyża...sianie nienawiści,podżeganie do pogromów ,,ogniem i mieczem,, ,krucjaty ,poniżanie kobiet oraz gejów,antyeuropejskie insynuacje ,gdy teraz właśnie Europa zmierza nareszcie zgodnie w kierunku wymarzonych idei...
  Wolność, równość, braterstwo (fr. Liberté-Égalité-Fraternité) – właściwie "Wolność, Równość, Braterstwo, albo Śmierć" (fr. Liberté, Égalité, Fraternité, ou la Mort) - hasło sformułowane 30 czerwca 1793. Rozpowszechnione zostało od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej i umieszczane było na budynkach publicznych w skróconej formie.
  -----------------------------
  i to będzie Wasze Waterloo... ;)
  (Obecnie ok. 25% mieszkańców miasta stanowią obcokrajowcy, głównie pracownicy instytucji Unii Europejskiej w Brukseli oraz ich rodziny.)

  ReplyDelete
 2. ....teraz sobie wyobraźcie jak "wielkie "znaczenie ma wasza walka skoro wciąż możecie swobodnie publikować bez cenzury , ...gdybyście naprawdę stanowili zagrożenie to nawet jeden post nie został by opublikowany ;-D przy 89000 wejść na profil
  daje jeden obraz że więcej jak połowa tych glusiów z poczuciem wyższości swojej zakonspirowanej rasy którą malujecie ,co drugi dzień onanizuje się przed monitorem ,że w ogóle ktoś ich uwiecznił na płótnie , szczególnie "polska" królowa której wizerunku jak na lekarstwo szukać w sieci ;-D...w sieci szukać jak na lekarstwo ...;-D.....w radio tok fm zostaliście dzisiaj określeni jako Polacy z inną flagą i w innych barwach czy coś w tym guście , ...hheheehhe.....
  Anastazy Pernat

  ReplyDelete
 3. gościu niedzielny z May 31, 2013 at 10:47 AM .....ty już lepiej nie pierdol o sianiu nienawiści ,podżeganiu bo pewna rasa sumiennie sobie ostatnio zapracowała na to .......więc morda w kaganiec....ratlerku
  Anastazy Pernat

  ReplyDelete