January 14, 2015

HIPOKRYZJA, KORUPCJA, U BRAM SZTUKI


„CZARNA KSIĘGA POLSKICH ARTYSTÓW, przygotowana przez środowisko skupione wokół Obywatelskiego Forum Sztuki Współczesnej, ukazuje sformułowaną z perspektywy samych artystów wizję tego, jak powinna być wspierana sztuka współczesna.”
Jak ma się niby odbywać owo wspieranie sztuki aby było sprawiedliwe? Jak będziecie określać kto ile dostanie? Jakie zastosujecie kryteria? Czy wszyscy dostaną równo z dyplomami po liceum plastycznym? Czy po Akademii? Czy Anda Rottenberg i Mytkowska będą pokazywać palcem kto dostanie a kto nie? A może politbiuro Krytyki Politycznej będzie decydować? Czy w myśl za Josephem Beuysem każdy kto się poczuje artystą będzie dofinansowywany? A jak wszyscy stwierdzą że są artystami, to co? Wszystkim dacie? Wszystkich wesprzecie? Czy was wszystkich pogięło?! A jak się to rozniesie, to zaraz będzie 40 milionów artystów w tym kraju. Co zresztą nie mijałoby się z prawdą. A jeśli do tego dojdzie, to doprowadzi to do natychmiastowej korupcji!!! Bo nie da się tego sprawiedliwie przeprowadzić. Dość obłudy! To co proponujecie to jest neopostsocjalistyczna forma hipokryzji. Jeśli coś takiego powstanie, to każecie ustawić się w kolejce do lizania swoich dup, wypełniania papierów w celu zdobycia podpisu czy artysta czy nie.
List Otwarty do Obiegu – riposta na komentarz Obiegu do Listu Otwartego Piotra Bernatowicza do Obiegu.
Pytanie do Obiegu - Czy artyście wolno wszystko czy nie??? Przecież właśnie wy głosicie że tak! Czy teraz nagle wam to nie pasuje? To wy z lupą niemal tropicie wszelkie przejawy cenzury!
Jak np. Obieg skomentuje pracę Chapman Brothers skierowaną do Damiena Hirsta – „We always knew you were a cunt!” – czyli – „Zawsze wiedzieliśmy że jesteś pizdą”. Albo bardziej swojski przykład – dyrektorka Teatru Ósmego Dnia oświadczająca że papież jest chujem. W obliczu pizdy i chuja nasze określenia jak pierdziel, menda czy kurewna Śnieżka wypadają doprawdy niewinnie, wręcz pieszczotliwie! Przykładów wulgaryzmów można mnożyć w sztuce bez końca. Dlaczego akurat nas się czepiacie??? Czyżby wasza duma, godność i honor zostały urażone?

Wulgaryzmy – każdy z minimalnym wykształceniem byłby w stanie zauważyć, że zastosowane przez nas są trikiem – prostym ale skutecznym jak widać - Obieg po raz kolejny dał się nabrać na tę starą sztuczkę jak świat! Bo kiedy Obieg reaguje na nasze wypowiedzi ? Właśnie jak pojawią się wulgaryzmy, które stanowią zaledwie 1 % naszych treści. Reszta tekstów które są na o niebo wyższym poziomie intelektualnym niż średnia tekstów na Obiegu, zostają pomijana milczeniem, gdyż poziom intelektualny i merytoryczny przewyższa stanowczo ich możliwości. I tu jest pies pogrzebany, to was boli, iż nie macie autorytetów, którzy pisaliby teksty na odpowiednim poziomie, którzy by potrafili dyskutować o meritum spraw.
I jeszcze jedno - to chyba logiczne – dopóki wy będziecie walić idiotyzmy – to my wulgaryzmy! W sumie do was należy decyzja – walicie idiotyzm – a on odbija się o lustro z którego wyskakuje wulgaryzm. I nikt nam w konsekwentnym trzymaniu lustra nie przeszkodzi, i chuj! Nie chcecie wulgaryzmów – ale to wy, tylko i wyłącznie wy jesteście za nie odpowiedzialni!


 

No comments:

Post a Comment