November 29, 2011

Kara śmierci - za czy przeciw ?

The Krasnals. Whielki Krasnal "What a beautiful morning / kara śmierci - za czy przeciw?". 2011. Olej na płótnie. 27 x 35 cm
The Krasnals. Whielki Krasnal "Kara śmierci - za czy przeciw / Ryszard Kalisz, z cyklu Whielcy Polacy". 2011. Olej na płótnie. Fragment dużego obrazu.

14 comments:

 1. Prawdopodobnie głowa po ścięciu przez 2-3 sekundy zachowuje świadomość, naukowcy obliczyli także, że we krwi znajdującej się w głowie znajduje się dostatecznie dużo tlenu aby podtrzymywać metabolizm przez około 7 sekund. Śmierć mózgu z powodu niedotlenienia następuje prawdopodobnie około 60 sekund po egzekucji. Antoine Lavoisier podczas śmierci przeprowadził swój ostatni eksperyment - umówił się z przyjaciółmi, że po ścięciu będzie próbował mrugać oczami tak długo jak to możliwe, wg relacji mrugał przez 15 sekund co jest jednak mało prawdopodobne.

  ReplyDelete
 2. ale mięcho... Jak u Freuda!

  ReplyDelete
 3. Kto zniósł karę śmierci, ten ma krew na rękach!

  ReplyDelete
 4. anonimowy,
  taką opasłą mordę, krzywy ryj ma tylko jedna osoba w Polsce i jest nią Kalisz. I Krasnale nie mogły go zrobić lepiej, a jak chcesz krytykować to w merytoryczny sposób. Chyba, że nie potrafisz co jest wielce prawdopodobne. A stwierdzenie "ale jak się NIE POTRAFI malować to się tak dzieje" dowodzi tylko, że nie masz zielonego pojęcia o malarstwie, bo to anonimowy jest bardzo dobry portret i bardzo dobre malarstwo.

  ReplyDelete
 5. dzięki anonimie; trola który co drugie słowo to k lub ch wywalamy bo za dużo śmieci. Już go znamy, o tej samej godzinie co jakiś czas puszcza na zmianę 3 komentarze na krzyż. Trochę nam go żal, bo w sumie bez sensu traci czas.

  ReplyDelete
 6. Słabo namalowany obraz, bardziej wygląda jak Globisz.
  generalnie to te wasze ludki wyglądają jak trole właśnie!

  ReplyDelete
 7. anonimowy
  Wytrwały jesteś to trzeba Ci oddać ale Tobie chyba płacą za pisanie tych komentarzy... dla kogo pracujesz KP, MKiDN, NKWD?

  ReplyDelete
 8. masz rację, pierwsza rzeczowa uwaga - konstrukcja neopostkomunistyczna owszem zunicestwia indywiduum, więc wszyscy wyglądamy równo jak trole.

  ReplyDelete
 9. do naszego kochanego trola - widzimy że nasza obecność cię denerwuje, dlatego dziękujemy za poświęcone godziny wpisów na naszym blogu. Dzięki tobie między innymi jest ruch. Zapraszamy ponownie o 3 nad ranem kiedy my śpimy.

  Ale jakbyś miał ochotę o czymś konkretnym pogadać, to zapraszamy. jesteś zawsze mile widziany.

  Pozdrawiamy!
  The Krasnals

  ReplyDelete
 10. faktycznie anonim ma racje krasnale ten kalisz wygląda jak globisz
  http://www.tvp.pl/kultura/aktualnosci/krzysztof-globisz-najwazniejsze-to-nie-byc-sztywnym-belfrem/5232130

  ReplyDelete
 11. Globiszowi brakuje jeszcze z paredziesiąt kilo.
  A jaka jest różnica między Krasnalem a Sasnalem? Bo z tym to mam większy problem. Bo jeśli Sasnal dobrym malarzem jest, to Krasnal również albo i lepszy.

  ReplyDelete
 12. A co to jest ZPAP? ...i ta jego,jej sztuka!?

  ReplyDelete
 13. Jakie cechy powinno posiadac dobre malarstwo? Dlaczego Duda Gracz gorzej maluje od Sasnala-Krasnala? Tego juz wcale nie rozumiem! ...bo nie jest juz modny?

  ReplyDelete
 14. "What a beautiful morning / kara śmierci - za czy przeciw?" przypomina trochę "U krwiopoju" Starowieyskiego. Kapitalizm, demokracja :)

  ReplyDelete