December 2, 2011

Akcja Krasnali w Paryżu

Multimedialną wystawę "Pomarańczowa Alternatywa. Rewolucja Krasnali" można oglądać w jednym z najbardziej znanych alternatywnych ośrodków sztuki Paryża - Centrum 59 Rivoli.W 30 rocznicę powstania Pomarańczowej Alternetywy, wystawie towarzyszą The Krasnals - grupa anonimowych artystów w duchu Pomarańczowej Alternatywy obnażająca absurdy obecnej rzeczywistości.

"Chciałbym, żeby w Polsce rozwinęły skrzydła ruchy, które są przeciwko totalnej, bezmyślnej globalizacji" - powiedział Major Fydrych. Planuje on także przez różne akcje walczyć z nadmierną, jego zdaniem, biurokracją rządu Donalda Tuska.
Major Fydrych w rozmowie z Ministrem Kultury Francji, Frederickiem Mitterand, i Ganzeerem. I tu mała obserwacja. Na Europejskim Kongresie Kultury w Polsce we Wrocławiu, Minister Kultury Polski nie chciał się spotkać z Majorem, Major nie był zaproszony, Umberto Eco był zaproszony ale nie przyjechał. W czasie Forum Liberation Minister Kultury Francji się spotkał i rozmawiał z Majorem, który był zaproszony do udziału w Forum i Umberto Eco także przyjechał. Czyli pan Eco to prawdziwy gość, przyjeżdża tylko na imprezy z klasą, które z szacunkiem traktują innych zasłużonych twórców.

1 comment:

  1. klasa i szacunek to coś co leży w sferze abstrakcji obecnych władz kultury w Polsce.

    ReplyDelete